2018 m. vasario mėnesio renginių, susijusių su žmogaus teisėmis, santrauka.

Jei buvai renginyje – parašyk mums! Visada laukiame pasakojimų apie žmogaus teisių renginius – info@ztbalsas.lt

 

Vasario 1 | Vilnius: English discussion club

Diskusija apie lyties problematiką dabartinėje visuomenėje ir įvairiose kultūrose.

 

Vasario 2 | Vilnius: Bisexual Coffee and Chill

Neformalus bi/pan-seksualių žmonių susitikimas, susipažinimo žaidimai ir smagūs pokalbiai.

 

Vasario 6 | Vilnius: NYLA Live: Nepapasakota Lietuvos moterų kovos istorija

Ką apie prieš šimtmetį veikusius Lietuvos moterų judėjimus verta žinoti modernioje Lietuvoje – ir kodėl apie juos nėra kalbama mokyklose? Kaip Lietuvoje rezonavo Vakarų Europos sufražisčių judėjimas? Kaip prieš šimtmetį Lietuvos ateitį įsivaizdavo Lietuvos moterų-katalikių ir moterų-socialisčių judėjimai ir ar jie rado bendrą kalbą?

 

Vasario 8 | Vilnius: Kaip priartėti prie LGBT klientų?

Psichologus ir psichoterapeutus kviečiame į interaktyvų vienos dienos seminarą „Mano išankstinės nuostatos arba kaip priartėti prie LGBT klientų?“, kurio tikslas – skatinti kritinį mąstymą lytiškumo tema bei didinti specialistų gebėjimus teikti kokybiškas psichologines paslaugas LGBT* žmonėms.

 

Vasario 14 | Vilnius: 100-Mečio Vestuvės

Sulaukus 2018 metų Lietuvoje iki šiol nėra galimybės tos pačios lyties asmenims įteisinti savo santuoką. Kol valstybė neužtikrina savo piliečiams lygių teisių, kol vienų meilę skatina privilegijomis, o kitų ignoruoja, tol mes sakysim – meilės mums negana! Todėl šių metų Valentino dieną, Lietuvos 100-mečio atkūrimo išvakarėse, ištardami simbolinį TAIP savo išrinktiesiems ar išrinktosioms Sostinės gyventojų akivaizdoje, priminkime sau ir kitiems, kad mylėti gali VISI ir, kad nebelauksime dar šimto metų turėti galimybę savo meilę įteisinti ir švęsti drąsiai ir garsiai.

 

Vasario 17 | Vilnius: Gender Wrongs: Prosenelių bučiniai

Moterims buvo pažadėta, kad būsimoji nepriklausomybė bus skelbiama joms dalyvaujant, tačiau galiausiai ją skelbiančio akto pasirašyti joms neleista. Mūsų prosenelės su tokia situacija nesitaikė ir pačią pirmą nepriklausomos Lietuvos dieną – 1918 m. vasario 17 dieną – surengė protestą.

Ši diena – vasario 17 diena – Nacionalinė emancipacijos diena. Ateikit švęsti!

 

Vasario 17 | Vilnius: 100 laisvės kūrėjų. Vasario 17 deklaracijos / akto paskelbimas

Iki šiol Signatarų namų balkonas – privilegija, iš kurios gali kalbėti tik išrinktieji. Tikros demokratijos tokią galimybę stengiasi suteikti visoms/iems. Nacionalinę emancipacijos dieną, vasario 17, pradėsime švęsti prie Signatarų namų ir balkoną paverskime prieinamu visoms/iems.

 

Vasario 17 | Vilnius: Emancipacijos diskursai nepriklausomoje Lietuvoje 2018

Valstybės jubiliejaus metais atidžiau siūlome pažvelgti į tai, kaip kinta įvairių problemų analizė, įtraukus mąstymą apie emancipaciją, lyčių lygybę ir kitas kritines perspektyvas.

 

Vasario 18 | Vilnius: Šimtmečio moterys Vileišių rūmuose

Kas mums šiandien yra Pirmosios Lietuvos Respublikos kūrėjos, kokią vietą moterys, atsidavusios tarnystei tautai, jos nepriklausomybei ir gerovei užima mūsų amžininkų lietuvių atmintyje? Spektaklio siužetą istoriškai įrėmina dvi kertinės datos – 1907 Kaune įvykęs I Lietuvos moterų suvažiavimas ir 1937 Kaune įvykęs II Lietuvos moterų suvažiavimas bei tuo metu aktyviai visuomeniniuose procesuose dalyvavusių moterų: G.Petkevičaitės – Bitės, J.Žymantienės-Žemaitės, S.Smetonienės, J.Tūbelienės, O.Rymaitės, F.Bortkevičienės, M.Katiliūtės gyvenimo ir sudėtingų likimų peripetijos.

 

Vasario 20 | Kaunas: Darbas su LGBT* bendruomene

Su kokiais sunkumais dažniausiai susiduria LGBT* bendruomenės nariai? Kaip psichologas turėtų padėti juos spręsti?

 

Vasario 20 | Vilnius: Apvaliojo stalo diskusija: islamofobijos šaknys

Islamofobija – opi šiuolaikinės Europos ir Lietuvos problema. Kokios islamofobijos priežastys bei pasekmės?
Kaip ji reiškiasi ir kokias priešpriešas sukelia visuomenėje?
Apvaliojo stalo diskusijos metu bus aptarti šie klausimai bei skirtingos perspektyvos šia tema. Kviečiame pasiklausyti.

 

Vasario 21 | Vilnius: Diskusija „Kada (kaip) lygybė Lietuvoje taps madinga?“

Artėjant jubiliejiniams Nacionaliniams lygybės ir įvairovės apdovanojimams, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradeda diskusijų apie žmogaus teises ciklą. Pirmasis renginys – pokalbis apie lygybės principų komunikaciją, t.y., ką daryti, kad Lietuvoje šios idėjos taptų gero skonio ženklu.

 

Vasario 21 | Vilnius: Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas: personalo vadovui žinoti

2018 m. gegužės 25 d. Lietuvoje, kaip ir kitose Europos Sąjungos valstybėse narėse, bus pradėtas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (BDAR) – tiesioginio taikymo Europos Sąjungos teisės aktas, vienodas visoms ES valstybėms narėms. Ką reikia žinoti ir spėti nuveikti personalo vadovams, specialistams iki jam įsigaliojant – apie tai kalbėsime šiai temai skirtame seminare.

 

Vasario 22 | Kaunas: Diskusija „#MeToo socialinis judėjimas Lietuvoje ir pasaulyje“

VDU Sociologų klubas švenčia savo 5-ąjį gimtadienį ir kviečia į diskusijų ciklo „Aš mokslininkas ar praktikas?“ pirmąją diskusiją „#MeToo socialinis judėjimas Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir galimybės“.

Diskusijos dalyvės: Sociologijos katedros vedėja prof. dr. Milda Ališauskienė ir labdaros ir paramos fondo „Frida“ direktorė Daiva Baranauskė.

 

Vasario 23 | Vilnius: Diskusija „Lietuva po šimto metų: ateities scenarijai“

Kartu su knygos „100 žvilgsnių Lietuva“ pristatymu knygų mugėje Žinių radijas organizuoja diskusiją „Lietuva po 100 metų: ateities scenarijai“. Diskusijoje dalyvaus ekonomistas Raimondas Kuodis, istorikas Algimantas Kasparavičius, migracijos ekspertė Audra Sipavičienė.

 

Vasario 24 | Vilnius: Tautinės mažumos XX a. Lietuvos istorijos verpetuose

Diskusijoje bus aptariamas Lietuvos tautinių mažumų – lenkų, žydų ir baltarusių – vaidmuo Lietuvos valstybės kūrimo ir netekties procesuose. XX a. Lietuvos visuomenė patyrė kelias radikaliai skirtingas valstybingumo formas: daugiatautės imperijos provincijos, karinės vokiečių okupacijos, tautinės demokratijos, tautinio autoritarizmo, sovietinės ir nacių okupacijos bei pilietinės demokratijos laikotarpius. Kaip šias politines transformacijas išgyveno Lietuvoje gyvenusios tautos? Ar jos buvo savo likimo kūrėjos, ar labiau audringo istorinio proceso stebėtojos ar aukos? Kaip istorijos verpetai paveikė tautų santykius Lietuvoje?

 

Vasario 24 | Vilnius: Netikros naujienos: kaip su jomis gyventi

XXI amžius – tai pirmiausia informacijos tvanas. Dar niekada jos nebuvo tiek daug. Informacijos potvynyje kartais jaučiamės kaip srauto nešami šapai. Lyg ir vieno teisybė, nes žmogus protingai kalba, bet išgirsti kitaip kalbantį – norisi tikėti ir juo, nes ir visiškai priešinga nuomonė lygiai taip pat atrodo įmanoma. Dūžta tikėjimai, dūžta ideologijos. Tai, kuo dar vakar tvirtai tikėjome, šiandien jau taip nebe atrodo.

 

Vasario 25 | Vilnius: Kampanija Step Up! Stabdykime smurtą prieš moteris!

Asociacija Vilniaus Moterų namai kviečia prisijungti prie pilietinės kampanijos Step Up! Stabdykime smurtą prieš moteris! Ratifikuokime Stambulo konvenciją! Akcija vyks vasario 25 d., sekmadienį, nuo 12 iki 13 valandos.

 

 

Categories: Renginiai

Žmogaus Teisių Balsas

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *