2018 m. sausio mėnesio renginių, susijusių su žmogaus teisėmis, santrauka.

Jei buvai renginyje – parašyk mums! Visada laukiame pasakojimų apie žmogaus teisių renginius – info@ztbalsas.lt

 

Sausio 11 | Vilnius: Knygos „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ pristatymas

Iliustruotų istorijų rinkinys „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms“ pasakoja apie nepaprastų, atkaklių ir ištvermingų moterų gyvenimą ir pasiekimus. Šios moterys realios, vienos jų gyveno ankstesniais laikais, kitos – mūsų, bet visoms, nepaisant pasitaikiusių kliūčių, pavyko pasiekti neįtikėtinų rezultatų. Šios maištininkės pakeitė istoriją.

 

Sausio 15 | Vilnius: R. Zinenkos knygos „Ilovaisko dienoraštis“ pristatymas

„Ilovaisko dienoraštis“ – tai pasakojimas ne tik apie karą ir kraują, bet ir apie žmonių santykius, pareigą, patriotizmą. Joje nemažai vietos užima, atrodytų, paprastų gyvenimiškų situacijų aprašymas, karių buitis ir jų viltys. Autorius įtikinamai vaizduoja kovojusių žmonių paveikslus, nagrinėja psichologines, moralines, netgi religines temas. Nors kaltų neieškoma, R. Zinenkos manymu, Ilovaisko skerdynių buvo galima išvengti.

 

Sausio 16 | Vilnius: Kamilė Gudmonaitė / Trans Trans Trance

Sausio 17 | Vilnius: Kamilė Gudmonaitė / Trans Trans Trance

Tai iš atvirų pokalbių apie moteriškumą gimęs spektaklis, kurio tematiką kūrybinė komanda laikui bėgant išplėtė iki klausimo – kiek mus apsprendžia ir formuoja lytinė tapatybė?

 

Sausio 18 | Vilnius: Verslių Moterų Rytmetys.

Susitikimo tema: DRĄSA VEIKTI. Ar drąsu pradėti tai, apie ką svajoji. Ko reikia, kad išdrįsti?
Rytmetyje – mados ženklo ElinabyElina įkūrėjos Elinos Kulevičiūtės drąsos veikti istorija, gyvai.

 

Sausio 19 |Panevėžys: Jaunimas Europoje: kas toliau?

„Įsitrauk“ – tai procesas, kurio metu vyksta jaunimo ir sprendimų priėmėjų diskusijos įvairiomis temomis. Juo siekiama, kad rengiant ES jaunimo politiką būtų atsižvelgiama į jaunimo nuomonę.

 

Sausio 20 |Vilnius: Pusryčiai su psichiatru: kaip depresija gydoma vaistais?

Kaip būtent antidepresantai veikia žmogaus organizme, kas yra tas „laimės hormonas“ serotoninas, kuris iš tikro nėra hormonas.

„Antidepresantai“ – pasenęs pavadinimas, nes tarp jų vartotojų gal tik 30 proc. serga depresija.

Kada jie turėtų būti skiriami, kokios jų skyrimo indikacijos, bet ne juridine „informacinio lapelio“ prasme, o klinikine.

 

Sausio 22 |Vilnius: Iš–pažintys. Tema: Skyrybos

Šio vakaro tema – skyrybos. Sako, kad skyrybų skausmas prilygsta artimo žmogaus netekčiai. Žmogus, išgyvenantis skyrybas, gali turėti labai tamsių minčių – atrodo, kad gyvenimo po skyrybų nėra, kitos meilės nebus ir gyvenimas niekada nebepasiūlys nieko šviesaus.

 

Sausio 22 |Vilnius: Knygos „Socialinė klasė: kalba ir galia“ pristatymas

Leidinyje nagrinėjami kritiški mokslininkų, švietimo lyderių, mokinių apmąstymai apie lygybę ir socialinį teisingumą, analizuojama, kaip švietimo sistema gali stiprinti socialinę, politinę, kultūrinę ir ekonominę nelygybę, ieškoma atsakymų, kaip kalba, lingvistinis meistriškumas gali palengvinti emancipaciją.

 

Sausio 24 |Vilnius: Go Forward! Vadovė vyrų teritorijoje

Šį kartą Go Forward! kalbinsime lyderes, kurios užkariavo tradicinėmis laikytas vyrų teritorijas. Kaip joms tai pavyko ir kodėl pats didžiausias priešas esi tu pats.

 

Sausio 25 |Kaunas: ES Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas: pasiruošimas naujovėm

2018 m. gegužės 25 d. įsigalioja ES bendrasis duomenų apsaugos reglamentas, kuris nustatys baudas iki 20 mln. Eur arba 4% metinės apyvartos už netinkamą asmenų duomenų naudojimą, masinį el. pašto laiškų siuntimą ar neteisėtą vaizdo stebėjimą.Kokius pasiruošimo darbus įmonės, bendrovės ir įstaigos turės atlikti? Kaip įmonėms reikės užtikrinti nuolatinį ir tinkamą duomenų tvarkymą ir išvengti baudų?

 

Sausio 25 |Vilnius: Dokumentinis filmas „Nematomas batalionas“

„Nematomas batalionas“ – tai dokumentinis almanachas apie moteris, įsitraukusias į karą Rytų Ukrainoje. Tai yra pirmasis ukrainietiškas moterų režisierių sukurtas dokumentinis filmas apie kariaujančias šios lyties atstoves. Filme pasakojamos šešios istorijos apie moteris, kurios šiuo metu tarnauja armijoje arba praeityje dalyvavo vykdant antiteroristinę operaciją.

 

Sausio 26 |Vilnius: Nemokamas Holokausto ekspozicijos lankymas

Tarptautinės Holokausto aukų atminimo dienos išvakarėse, kviečiame nemokamai apžiūrėti muziejaus Holokausto ekspoziciją.

 

Sausio 30 |Vilnius: Rupaul’s Drag Race – All Stars 3 – Season Premiere

Drag Race grįžta, o ar yra geresnis būdas pradėti naują sezoną nei žiūrėti jį kartu? Kitą antradienį, sausio 30 d., 18:00, pasiimk savo peruką ir ateik palaikyti savo mėgstamų karalienių „Rupaul Drag Race All Stars 3“ sezono premjeroje. Kaip įprasta, vaišinsime užkandžiais ir karštais gėrimais. Prisijunk prie vakarėlio ir tegul geriausia moteris laimi!

Categories: Renginiai

Žmogaus Teisių Balsas

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *