2018 m. kovo mėnesio renginių, susijusių su žmogaus teisėmis, santrauka.

Jei buvai renginyje – parašyk mums! Visada laukiame pasakojimų apie žmogaus teisių renginius – info@ztbalsas.lt

 

Kovo 1 | Vilnius/Kaunas/Klaipėda: Normalios bobos eina OUT: Lady Bird 

Tai stiprus filmas apie mamos ir dukros santykius, todėl, jei VILNIAUS, KAUNO ir KLAIPĖDOS bobos norės šį filmą žiūrėti su dukromis ar mamomis – welcome labiau ne labai.

 

Kovo 1 | Vilnius: Diskusija „Ar Lietuvai reikalingi jos piliečiai?“

Tai antrasis Jono Basanavičiaus klubo renginys-diskusija, šįkart apie vieną iš trijų šimtmečio idėjų Lietuvai.
Dviguba pilietybė – jos reikia Lietuvai ar emigrantams? Ar Lietuvai reikia emigrantų, ar emigrantams reikia Lietuvos? Ką išspręstų dvigubos pilietybės įteisinimas, o kokias problemas sukeltų? Kokį sprendimą priimsime referendume?
Atsakymų į šiuos bei kitus klausimus ieškosime kartu su LR Seimo nariu Žygis Pavilionis, Jungtinės Karalystės Lietuvių Bendruomenės pirmininke Dalia Asanavičiūtė bei Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos atstove Indrė Aleksandravičiūtė. Be jokios abejonės, klausimus galės užduoti ir auditorija.

 

Kovo 6 | Vilnius: Dokumentinis filmas „Trys dienos Donecko oro uoste“

Filmas pastatytas remiantis dokumentine medžiaga, nufilmuota 2014 m. spalio mėnesį vykstant mūšiams dėl Donecko oro uosto. Tarp pagrindinių filmo veikėjų galime išvysti Nikolajevo miesto 79-osios aeromobilios brigados parašiutininkus, sutiksime ir kovotoją, žinomą Maršalo slapyvardžiu, kuris aktyviai dalyvavo ginant oro uostą nuo Rusijos smogikų būrių.

 

Kovo 7 | Vilnius: Diskusija „Kokio Tautinių mažumų įstatymo reikia Lietuvai?“

Diskusija inspiruota Lietuvos socialdemokratų partijos Seime registruoto Tautinių mažumų įstatymo projekto.
Diskusijos dalyviai: Audronius Ažubalis, Gintautas Paluckas, doc. dr. Kristina Šliavaitė, doc. dr. Loreta Vaicekauskienė. prof. dr. Milda Ališauskienė ir doc. dr. Andžej Pukšto.

 

Kovo 8 | Vilnius: Tarptautinė moterų solidarumo diena 2018

Renginio metu kreipsime visuomenės ir politikų dėmesį į amžinuosius klausimus – kokia yra moters dalis ir dalia patriarchalinėje visuomenėje XXI a.? Kokį moterų žmogaus teisių įtvirtinimo lygmenį Lietuvos moterų judėjimui pavyko pasiekti per pirmąjį nepriklausomybės šimtmetį? Kokia Lietuvos moterų bendruomenės padėtis, ar egzistuoja šiandien Lietuvos moterų judėjimas? Kaip pavyksta modernioms moterims derinti karjeros viešojoje sferoje ir motinystės iššūkius? Kokia Valstybės politika moterų reprodukcinių teisių srityje?

 

Kovo 8 | Vilnius: Visuotinės eitynės už moterų teises Vol. 3

Kovo 8-oji yra svarbi diena moterų tarptautiniam solidarumui. Nors tai yra simbolinė data, ji negali būti atsieta nuo šiandienos aktualijų. Šiandien negalime nekalbėti apie vieną esminių įvykių, sudrebinusių lietuviškosios patriarchalinės galios hegemoniją – #METOO atsivėrimų. Todėl ir šių metų eisenos pagrindinis leitmotyvas yra „Pokyčiai beldžiasi“, palydimas ištiestos rankos „STOP“ ženklu.

 

Kovo 8 | Vilnius: Moters vizija. Didžioji motyvacinė konferencija moterims

Konferencija “Moters vizija” – viena iš didžiausių ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Vidurio Europoje, skirta moterims, vyks 2018m. kovo 8d., Tarptautinės moters dienos proga. Susitikime dalyvaus apie 2000 dalyvių su 10 pranešėjų priešakyje.

 

Kovo 8 | Panevėžys: 500 dienų Seime | Povilas Urbšys

Politikos stebėsenos tinklas “Žinau, ką renku” po rinkimų tęsia domėjimąsi išrinktų Seimo narių veikla. Šiuo tikslu didžiuosiuose ir mažuosiuose Lietuvos miestuose susibūrė veiklios jaunimo grupės, kurios skatina jaunus žmones domėtis išrinktais Seimo nariais. Panevėžio „Žinau, ką renku“ komanda pirmą kartą šiemet kviečia į renginį mūsų mieste. Ateik ir sužinok, kas valdo mūsų visų valstybę!

 

Kovo 9 | Kaunas: Šimtmečio Moterys Istorinėje Prezidentūroje Kaune

Spektaklis „Šimtmečio moterys“ – 2017 pavasarį unikalią kūrybinę grupę sutelkęs meninis iššūkis. Projektas inspiravo mus išsamiam istoriniam tyrimui bei paskatino iškelti pamatinius klausimus – kas mums šiandien yra Pirmosios Lietuvos Respublikos kūrėjos, kokią vietą moterys, atsidavusios tarnystei tautai, jos nepriklausomybei ir gerovei užima mūsų amžininkų lietuvių atmintyje? Spektaklio siužetą istoriškai įrėmina dvi kertinės datos – 1907 Kaune įvykęs I Lietuvos moterų suvažiavimas ir 1937 Kaune įvykęs II Lietuvos moterų suvažiavimas.

 

Kovo 15 | Vilnius: Protestas. Mes kaltinam!

Mūsų išrinktas Seimas peržengia vieną ribą po kitos. Bet ši diena ypatingai gėdinga. Pamynęs Konstitucinio teismo sprendimą, bailiai pasislėpęs po slaptu balsavimu Seimas galutinai diskreditavo save kaip instituciją, galinčią valdyti šitą valstybę.

Mes, laisvos Lietuvos valstybės piliečiai, šiandien sakome: „Mes kaltinam!“ Nenuleiskime galvų, nenudurkime akių ir nedūlinkime į šešėlį!

 

Kovo 19 | Vilnius: Metoo: kaip atpažinti ribas?

Atviroje diskusijoje, drauge su trimis moterimis paskutiniu metu skiriančiomis itin daug laiko #metoo tematikos sklaidai visuomenėje, kalbėsime apie tai, kur yra ribos tarp priekabiavimo, smurto ir flirto? Ieškosime būdų užkirsti kelią tokioms skaudžioms patirtims ateityje.

 

Kovo 19 | Vilnius: Kur prasideda ir baigiasi patyčios, humoras ir politinė satyra?

Ar kiekvienas nepagarbus, agresyvus elgesys turėtų būti vadinamas patyčiomis? Kas skiria patyčias nuo kitokių elgesio apraiškų, kurias galėtume pavadinti humoru, sarkazmu ar kritika? Kas yra politinė satyra ir kaip ją atpažinti?

 

Kovo 19 | Vilnius: Rasizmo tendencijos Lietuvoje

EFHR kviečia dalyvauti renginyje, skirtame paminėti visoje Europoje vyksiančioje „Savaitė prieš rasizmą“ akcijoje. Renginio metu žiūrėsime „TED Talk“ pranešimą ir diskutuosime apie rasizmo problemas Lietuvoje.

 

Kovo 19 | Vilnius: Musulmonai Lietuvoje ir Europoje.

Po 2001 m. rugsėjo 11 d. įvykių JAV vakarų visuomenių požiūris į musulmonus dažnai apibūdinamas kaip islamofobija. Viešojoje erdvėje pasigirsta nuogąstavimai dėl musulmonų atnešamų pokyčių Europos ir JAV visuomenių demografinėms situacijoms. 2015 m. pabėgėlių krizės sukrėsta Europa iki šiol sunkiai atsigauna, kai kurios šalys atsisako priimti nuo karo bėgančius žmones, vertindami šiuos tik pagal jų religiją. Tačiau musulmonai Europoje gyvena jau daugiau nei šešis šimtus metų, yra lojalūs piliečiai.

 

Kovo 22 | Kaunas: Diskusija „Moterų diskriminacija kultūroje“

Moteris – režisierė, moteris – rašytoja, moteris – kritikė, moteris – teatro aktorė? O moteris – filosofė? XXI amžiuje šios specialybės nestebina ir lyg nebeatrodo išskirtinės. Ar tikrai?

 

Kovo 23 | Vilnius: Juodasis Penktadienis / Solidarity with Women in Poland

Atsiliepdamos į Lenkijos aktyvisčių kvietimą solidarizuotis pasipriešinimui dėl dar vieno abortų draudimo, kuris gali būti priimtas šią savaitę, organizuojame protestą prie Lenkijos ambasados. Lietuvoje, pavasario sesijoje, gali būti inicijuojamas analogiškas draudimas, todėl kaip niekada turime susitelkti, parodyti palaikymą kaimynėms bei duoti signalą, jog nesitaikstysime su pažeminimu ir moterų suredukavimu iki reprodukcinės funkcijos.

 

Kovo 25 | Vilnius: Spektaklio „Šimtmečio moterys“ eskizas Vileišių rūmuose

Spektaklis „Šimtmečio moterys“ – 2017 pavasarį unikalią kūrybinę grupę sutelkęs meninis iššūkis. Projektas inspiravo mus išsamiam istoriniam tyrimui bei paskatino iškelti pamatinius klausimus – kas mums šiandien yra Pirmosios Lietuvos Respublikos kūrėjos, kokią vietą moterys, atsidavusios tarnystei tautai, jos nepriklausomybei ir gerovei užima mūsų amžininkų lietuvių atmintyje?

 

Kovo 26 | Vilnius: Women In Leadership: How To Break Glass Ceiling

Jurgita atvyksta iš Jungtinės Karalystės pasidalinti savo įvairiapusiška patirtimi, kurią įgijo eilę metų dirbdama įvairiuose projektuose „BBC“ bei kitose kompanijose. Jurgita – universali vykdančioji konsultantė, turinti B2B, B2C, transliavimo, žiniasklaidos, technologijų, skaitmeninių medijų ir tarptautinio verslo patirties. Tarptautiniuose televizijos ir kino apdovanojimuose 2016 metais ji laimėjo „Gold Award“ už grafiką. Šiuo metu Jurgita dirba vykdančiąja direktore kompanijoje „Electroneum“, sukūrusioje pirmąją kripto valiutą Jungtinėje Karalystėje.

 

Kovo 26 | Kaunas: Apie „coming out“ LGBT* bendruomenėje

Coming out (lt. Atsiskleidimas) – specifinis išūkis su kuriuo tenka susidurti tik LGBT+ bendruomenenei. Tai savo seksualinės orientacijos ar lytinės tapatybės atskleidimas kitiems asmenims. Kokie sunkumai dažniausiai kyla atsiskleidžiant, kokie pavojai tyko ir kaip padėti jam pasiruošti kalbėsimės su Egle Tamulionyte – sociologe ir jaunimo darbuotoja dirbančia su LGBT+ jaunimu

 

Kovo 27 | Vilnius: LGBT+ Mental Health Workshop

Mental health is instrumental during every stage of life, from childhood, adolescence and through adulthood. It compasses our emotional, psychological and social well-being. The way of thinking, mood, behavior and social interaction are some of the areas affected by Mental Health. For LGBTI+ individuals, being mentally and emotionally healthy can sometimes be a difficult mission. Coming out, self-acceptance in a hostile environment, or even seeking appropriate care can be some of the obstacles that LGBTI+ people face.

 

Kovo 29 | Vilnius: Menas socialiniams pokyčiams!

Praktinio forumo metu bus skaitomi pranešimai, vyks dirbtuvės ir diskusijos, kuriose bus bandoma atsakyti į klausimus, kaip įkvėpti bendruomenes pokyčiams, asmenines istorijas paversti meno projektais, sukuriančiais pasitikėjimo erdves ir tampančiais socialinės atskirties mažinimo faktoriais.

 

Kovo 29 | Vilnius: Šokis dulkių siurbliui ir tėčiui

Spektaklio centre – moteris. Jauna, patraukli, talentinga. Ji yra ir mergaitė, ir kūrėja, ir svetimų idėjų įgyvendintoja, ir pati sau viršininkė, ir sekso simbolis, ir sekso objektas, ir subjektas… Moteris, ieškanti kelių į meilę ir bendrystę, bet vis grįžtanti ten, kur tarpsta gerai pažįstama vienatvė. Kurianti moteris, mėginanti nepasiduoti spaudimui investuoti į įvaizdį, ne į meną. Čia, savo erdvėje, kamuojama vidinių prieštaravimų, aplinkos lūkesčių ir savo asmeninių aistrų neatitikimo, ieškodama teisingiausio ir įdomiausio būdo ji stengiasi kurti savo gyvenimą.


Žmogaus Teisių Balsas

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *