2018 m. balandžio mėnesio renginių, susijusių su žmogaus teisėmis, santrauka.

Jei buvai renginyje – parašyk mums! Visada laukiame pasakojimų apie žmogaus teisių renginius – info@ztbalsas.lt

 

Balandžio 4 | Kaunas: Knygos „Žydų teatras tarpukario Lietuvoje“ pristatymas

Visus knygos ir teatro mylėtojus maloniai kviečiame dalyvauti ir iš arčiau susipažinti su žydų veiklomis tarpukario Lietuvoje bei kitose pasaulio šalyse bei sužinoti kokią vietą Lietuvos žydų teatras galėjo turėti tarptautiniam žydų diasporos, o kartu ir nepriklausomos Lietuvos teatro vystymuis

 

Balandžio 4 | Vilnius: Normalūs bičai eina OUT: Terapija

Įkvėptas mūsų žaviųjų pavyzdžio ir gavęs leidimą, noriu Jus pakviesti į režisierių Jairus McLeary, Gethin Aldous “Terapiją”. Filmą, kuris skatins mus, vyrus, pasižiūrėti į save iš vidaus. Nusikelsime į Johnny Cash apdainuotą Folsomo kalėjimą ir kartu patirsime sunkius nusikaltimus padarusių kalinių bei projekte dalyvaujančių savanorių išgyvenimus.

 

Balandžio 5 | Vilnius: Asmens duomenų apsauga marketinge

4 val. trukmės praktinis seminaras – mokymai rinkodaros specialistams ir el. verslo atstovams. Mokymų dalyviai įgaus supratimą:
? kas yra asmens duomenys
? kokių ir kada sutikimų reikia
? kaip turi atrodyti rinkodaros komunikacijos priemonės ir ko prašyti savo IT specialisto.

 

Balandžio 5 | Vilnius: Tarptautinė romų diena

17: 30 – fotografijų parodos „Draugystės portretai“ pristatymas.

18: 00 – filmo „Spartakas ir Kasandra“ (Spartacus & Cassandra, 2014) peržiūra.

 

Balandžio 10 | Vilnius: Maisto švaistymas namų ūkiuose

„Europoje kasmet išmetama 100 mln. tonų maisto. Ar vartotojai gali prisidėti prie maisto švaistymo mažinimo?“ – paklausė Eurobarometras 2015 m. „Gali“, – atsakė 44 proc. lietuvių ir 88 proc. švedų. Optimizmas dėl vartotojų (ir namų ūkių) vaidmens labai nevienodai pasiskirstęs tarp ES šalių narių.

 

Balandžio 10 | Vilnius: Coming Out: Share your Story

Ar norite pasidalinti savo LGBT* atsiskleidimo patirtimi bei išgirsti kitų žmonių istorijas? O gal norėtumėte gauti patarimų, kaip atsiskleisti savo šeimai, draugams ar bendradarbiams? Tuomet prisijunkite prie mūsų bendruomenės renginio! Dalijimasis savo istorija nėra privalomas, esate labai laukiami renginyje tiesiog pasiklausyti kitų patirčių!

 

Balandžio 11 | Vilnius: Holokausto atminimo dienos (Jom Ha-Šoa) minėjimas

Valstybinis Vilniaus Gaono žydų muziejus, Lenkijos Respublikos ambasada Vilniuje ir Lenkijos institutas Vilniuje maloniai kviečia į Holokausto atminimo dienos (Jom Ha-Šoa) ir Varšuvos geto sukilimo 75-ųjų metinių minėjimą, kuris vyks muziejaus Tolerancijos centre, balandžio 11 d. 17.30 val. Lenkijoje 2018 metai yra paskelbti Irenos Sendlerowos metais.

 

Balandžio 12 | Vilnius: Nemokamas Holokausto ekspozicijos lankymas

Minint Jom Ha-Šoa, arba Holokausto atminimo dieną, balandžio 12 d. kviečiame nemokamai aplankyti muziejaus Holokausto ekspoziciją. Apžiūrėti ekspoziciją galėsite visą dieną – nuo 9 iki 17 val., o per pietus pakviesime sudalyvauti nemokamose ekskursijose. Ekskursija lietuvių kalba prasidės 12 val., ekskursija anglų kalba – 13 val. Išankstinės registracijos nėra.

 

Balandžio 14 | Vilnius: Ekskursija „(Ne)pamirštos Vilniaus moterys“

Kviečiame drauge su mumis atrasti ir pažinti nepelnytai istorijos primirštas Vilniaus moteris: Sofiją, Feliciją, Juliją, Marianą, Oną, Elžbietą, Mariją, Boną, Fanią, Clarą ir kitas. Dauguma iš jų vienaip ar kitaip buvo pirmosios – pirmoji Europoje kandidatė į prezidentes, pirmoji vegetariško restorano Vilniuje savininkė, pirmosios nepriklausomoje Lietuvoje cenzūruotos knygos autorė, pirmoji Vilniaus teatro direktorė ar pirmoji VU mecenatė. Vilniuje moterys ne tik mylėjo ir puošėsi, bet ir atliko žygdarbių, kūrė kultūrą, formavo istoriją – kviečiame susipažinti!

 

Balandžio 17 | Vilnius: Diskusija: vienalyčių porų vaizdavimas kine ir viešoje erdvėje

• Kur brėžiame tolerancijos ribą?
• Ar egzistuoja vienalyčių porų vaizdavimo ribos žiniasklaidoje?
• Kaip sekasi paisyti žmogaus teisių nuostatų?
• Kokią reikšmę šių ribų plėtimui turi vaizduojamasis menas?

 

Balandžio 17 | Vilnius: „Dramokratija“ pristato: „Jūra tarp dviejų krantų“

„Ateities Lietuva, artėja nauji šalies prezidento rinkimai. Šalyje vyrauja tolerancija, kuriasi orga- nizacijos įvairioms mažumoms palaikyti, Lietuva tampa vis labiau pažengusia ir „vakarietiška“ šalimi. Adolfas Baranauskas, trisdešimties metų žurnalistas, dirbantis populiaraus dienraščio redak- cijoje, yra atleidžiamas iš darbo dėl savo pernelyg draugiško straipsnio Rusijos atžvilgiu. Pasipiktinęs Adolfas pradeda rašyti savo elektroninį dienraštį. Jis pasivadina Perkūno slapyvardžiu ir tvirtai pareiškia nepasitenkinimą šiuolaikine publicistika bei pasiryžta atverti tautai akis.“

 

Balandžio 19 | Alytus: Beigelių popietė Alytuje

Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje bus pristatytas Vilniaus geto metraštininku vadinamo Icchoko Rudaševskio dienoraštis, išleistas lietuvių kalba.

Renginyje apie gyvenimą Holokausto metu pasakos Vilniaus gete kalintas Lietuvos žydų bendruomenės narys, popietės metu svečiai bus nemokamai vaišinami tradiciniais žydų užkandžiais.

 

Balandžio 20 | Vilnius: Vyrai iš Marso, moterys – iš technologijų

Kol vieni griauna mitus, mes laužome stereotipus! Telia Lietuva ir Women Go Tech pasiruošę įrodyti ir parodyti, kad technologijos – visų (arba „ir moterų“) reikalas! Tuo galėsite įsitikinti praleidusios dieną su bendramintėmis: programuotojomis, IT projektų ir skyrių vadovėmis, analitikėmis, architektėmis, IT sprendimų kūrėjomis, grafikos specialistėmis ir kitomis technologijų žinovėmis.

 

Balandžio 20 | Vilnius: Filmų „Gražuolės Piplytės“ ir „Gegučių vaikai“ peržiūros

2013 m. sukurtas dokumentinis filmas „Gegučių vaikai“ (26 min.) – apie pamestinukus, jų gyvenimą, pilną neteisybės ir žiaurios realybės, kurią jie pajuto labai anksti. Filmas pasakoja apie atokų vienkiemį prie Šilutės, kur gyvena 12 paliktų vaikų. Mamą jiems atstoja Ona, pati užaugusi našlaite. Ona veža savo globotinius į pasimatymus pas tikrąsias mamas, kad vaikai žinotų ir pažintų savo šaknis. Trys spalvingi susitikimai po kelerių metų nesimatymo. Ar gegutės pažįsta savuosius vaikus?

2016 m. sukurtas filmas „Gražuolės Piplytės“ (29 min.) – tai keturių dainuojančių seserų lietuvių žvilgsnis į savo nugyventą gyvenimą. Su lengvu humoru jos atskleidžia sovietinės okupacijos metais patirtas netektis ir išgyvenimus. Amžiaus saulėlydyje joms liko dar nesudainuotos dainos ir našlių dalia.

 

Balandžio 21 | Vilnius: Ekskursija „(Ne)pamirštos Vilniaus moterys“

Kviečiame drauge su mumis atrasti ir pažinti nepelnytai istorijos primirštas Vilniaus moteris: Sofiją, Feliciją, Juliją, Marianą, Oną, Elžbietą, Mariją, Boną, Fanią, Clarą ir kitas. Dauguma iš jų vienaip ar kitaip buvo pirmosios – pirmoji Europoje kandidatė į prezidentes, pirmoji vegetariško restorano Vilniuje savininkė, pirmosios nepriklausomoje Lietuvoje cenzūruotos knygos autorė, pirmoji Vilniaus teatro direktorė ar pirmoji VU mecenatė. Vilniuje moterys ne tik mylėjo ir puošėsi, bet ir atliko žygdarbių, kūrė kultūrą, formavo istoriją – kviečiame susipažinti!

 

Balandžio 21 | Vilnius: A Bi C – Bisexuality 101

Kas yra/nėra biseksualumas? Ką daro ir ko nedaro bi žmonės? Kodėl kai kuriems biseksualiems žmonėms iš ausų rūksta dūmai, kai kas nors pavadina Freddie Mercury gėjumi? Ką daryti ir ko nedaryti su biseksualiu draugu/kolega/giminaičiu?

 

Balandžio 21 | Vilnius: „Dramokratija“ pristato: „Trolleybus nr. 2″

„ „Troleibusas nr. 2” surengs jums trumpą ekskursiją po Vilnių, naudodamas monologus jam pristatyti. Tuo pačiu troleibusu važiuoja emigrantas, nacionalistas ir užsienietis. Jie dalinasi savo patirtimis, taip parodydami europietišką sostinę iš trijų skirtingų perspektyvų. Šiame propagandos kupiname pasaulyje, kieno pusėje būsi tu? Kurio istorija patikėsi? O gal pasirinksi sukurti savąją?
„Troleibusas nr. 2” tai klausimas, laukiantis atsakymo.“

 

Balandžio 24 | Vilnius: TEDxVilniusLive 2018

More than 100 speakers — activists, scientists, adventurers, change-makers and more — took the stage in Vancouver last week to give the talk of their lives at TED2018.

TEDxVilnius has a privilege to host TED2018 simulcast in Martynas Mažvydas National Library on Tuesday, April 24th. Join TEDxVilnius team and TED enthuasiasts for inspiring evening!

 

Balandžio 25 | Vilnius: Kampanija Step Up! Stabdykime smurtą prieš moteris!

Asociacija Vilniaus Moterų namai kviečia prisijungti prie kampanijos Step up! Stabdykime smurtą prieš moteris! Ratifikuokime Stambulo konvenciją! 2018 m. balandžio 25 d. 12 val. Vinco Kudirkos aikštėje.

 

Balandžio 25 | Vilnius: METOO judėjimas Lietuvoje

Seksualinis priekabiavimas – šiuo metu ypač atuali tema ne tik pasaulyje, bet ir Lietuvoje. Apie patirtą seksualinę prievartą ar išnaudojimą prisipažįsta vis daugiau moterų, kurių tarpe net pausaulinės garsenybės. Vienas iš šios problemos sprendimų yra #METOO – tai pasaulinis judėjimas, skatinantis kelti į viešumą ir atkreipti dėmesį į seksualinio priekabiavimo, smurto ir prievartos problemą prieš moterį.

 

Balandžio 27 | Kaunas: TEDxYouth@KJG

The TEDxYouth@KJG is back for another conference that will take place at KTU Santaka Valley on Saturday, April 28th. The Reflection of the You(th) is the theme for this year in order to give a glimpse at what we are as individuals, group and society as a whole and what ways we can improve.

 

Balandžio 27 | Vilnius: Kamilė Gudmonaitė / Trans Trans Trance

Tai spektaklis, kurio pirminė idėja buvo lytinės tapatybės ir moteriškumo tema.

Jo dramaturgija buvo kuriama ne remiantis pjese, o repeticijų metu sukurta ir atrasta medžiaga.

Tai iš atvirų pokalbių apie moteriškumą gimęs spektaklis, kurio tematiką kūrybinė komanda laikui bėgant išplėtė iki klausimo – kiek mus apsprendžia ir formuoja lytinė tapatybė?

Ar moteriškumas ir vyriškumas yra socialinis konstruktas, ar prigimties dėsnis? O jeigu peržengsime visuotinai suprantamą moteriškumo normą?

Kur baigiasi lytis? Ar galima būti vyru ir moterimi vienu metu?

 

Balandžio 27 | Plungė: Beigelių popietė Plungėje

Žydų muzikos paveldo vakaras, kuriame „Fajerlech“ muzikantai – smuikininkas Borisas Kirzneris ir dainininkė Marija Duškina – atliks žydiškus kūrinius bei plačiau papasakos apie žydų muzikos ypatybes. Renginio metu bus galima iš arčiau susipažinti su žydų kultūros tradicinės virtuvės užkandžiais.

 

Categories: Renginiai

Žmogaus Teisių Balsas

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *