Šiemet, liepos 7 d. Londone vyko tradicinės LGBT+ bendruomenės eitynės. Šie metai žymi, kad jau praėjo keturi metai nuo tos pačios lyties santuokų įteisinimo Jungtinėje Karalystėje (išskyrus Šiaurės Airiją); taip pat 2018-aisiais sukanka 51 metai nuo homoseksualių asmenų santykių dekriminalizacijos Anglijoje bei Velse, 38- Škotijoje, o 36- Šiaurės Airijoje.

Džiugu, kad šioje eisenoje dalyvavo net 30 000 asmenų ir 472 organizacijos – tai reiškia, kad šalies gyventojams išties svarbūs LGBT+ bendruomenės klausimai! Tačiau, gaila, bet netgi šitokia ryški šventė nepraėjo be nesklandumų. Renginio metu priešais minią pasirodė radikalių ,,feminisčių” ‘Get The L Out’ grupelė, pasisakiusių prieš translyčius asmenis.

Daug kam kilus klausimui, kaip ši daugmaž dešimties homoseksualių moterų grupė su tokiomis neigiamomis idėjomis pateko į šią eiseną, organizatoriai atsakė, kad prieš pat eisenos pradžią pastebėjus ‘Get The L Out’ plakatus buvo paprašyta, kad jos iš viso nežingsniuotų eisenoje kartu su visais, ypač po vaivorykštės spalvomis pasidabinusia bei pozityvu žėrinčia LGBT+ vėliava. Tačiau visiškai išprašyti jų iš šios šventės organizatoriai neturėjo teisės – tuo metu dar niekas nebuvo įvykę.

Kodėl tai įvyko? Intersekcionalumą skatinantys aktyvistai pradeda kalbėti apie tai, kad tokie renginiai kaip London pride nors ir yra didžiuliai, dažnai nepasirūpina visų socialinių grupių įtraukimu. Pvz. šiemet ne vienas LGBT+ renginys susilaukė kritikos dėl žmonių su negalia diskriminacijos.

Žiūrint plačiau, LGBT+ bendruomenėje jau seniai aiškios rasizmo ir seksizmo problemos. Panašu, kad ‘Get The L Out’ tiesiog tapo to išraiška, į kurią buvo sureaguota gana griežtai. Skaitant straipsnius apie šiuos įvykius internete galima susiformuoti gana aiškų vaizdą: tam tikros grupės mano, kad LGBT+ bendruomenė tampa per daug konservatyvi is sustabarėjusi.

Kita vertus, tam tikros feminizmo srovės jau nuo gana seniai pasisako už erdvių tik biologinėms moterims sukūrimą ir tai skatina tik dar didesnę atskirtį. Bet ar tikrai verta kovoti prieš kitas pažeidžiamas socialines grupes? Taip tik dar labiau suskaidomos mūsų jėgos, kurias galėtume suvienyti ir siekti atviros visuomenės, kur visi jaustųsi gerai.

Nepaisant šio įvykio, renginys vyko toliau – pozityvu trykštanti atmosfera taip ir nebuvo visiškai sugadinta. Be to, po renginio LGBT+ teisių aktyvistai ir feministai, priklausantis kitoms srovėms, gana plačiai diskutavo apie šį reiškinį, kritikuodami tiek priešišką grupę, tiek London pride organizatorius dėl neatsargumo. Belieka tikėtis, kad ateityje tokių nesklandumų nebepasitaikys ir kiekviena asmenybė galės nevaržomai būti savimi bei mylėti tai, ką myli, o LGBT+ bendruomenės problemos bus išspręstos kitais būdais.


Žmogaus Teisių Balsas

Apie žmogaus teises Lietuvoje ir pasaulyje.

0 Comments

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *