Puikis.lt po perspėjimo pakeitė diskriminuojančius darbo skelbimus

Liepos pradžioje Žmogaus teisių balsas (ŽTB) kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą dėl Puikis.lt – tvarkymo, valymo ir taisymo paslaugų įmonės (UAB “Švara”) diskriminuojančių darbo skelbimų, kurie buvo publikuojami Facebook.

Puikis.lt savo socialinio tinklo Facebook paskyroje patalpino darbo skelbimus, kuriuose siūlomas darbas namų tvarkytojams, t.y. darbo skelbimuose pareigos nurodomos bendrine vyriškąja daiktavardžio gimine, bet skelbimo tekste vartojami tik moteriškos giminės būdvardžiai („Esi kruopšti, darbšti ir atsakinga?“). ŽTB teigimu, toks darbo skelbimas suponuoja, kad namų tvarkytojomis gali dirbti tik moterys. Taip pat, naudojant socialinio tinklo Facebook įrankius, galima nustatyti, kad įmonės reklamos auditorija – moterys.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba susisiekė su Puikis.lt atstovu ir informavo apie galimus pažeidimus. Įmonės atstovai įsipareigojo netrukus pašalinti darbo skelbimus. ŽTB patikrinus įmonės profilį buvo pastebėta, kad reklamos šiuo metu vėl yra skelbiamos, tačiau jau su korektiškomis formuluotėmis.

Žmogaus teisių balsas nuolatos vykdo darbo skelbimų ir viešosios erdvės stebėseną ir praneša apie žmogaus teises saugančių įstatymų pažeidimus kompetetingoms institucijoms.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *