Baras Endorfin po perspėjimo pašalino diskriminuojančią reklamą

Liepos pradžioje Žmogaus teisių balsas (ŽTB) kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą dėl Vilniuje įsikūrusio kavinės-baro „Endorfin“ (priklausanti UAB „Alautus“) diskriminuojančių veiksmų ieškant naujų komandos narių ir reklamuojant savo paslaugas.

„Endorfin“ savo socialinio tinklo Facebook paskyroje patalpino darbo skelbimą, kuriame siūlomas darbas „virtuvės darbuotojai (indų plovėjai, valytojai)“. ŽTB teigimu, toks darbo skelbimas apribojo vyrų teises pretenduoti užimti darbo skelbime nurodytas pareigas. ŽTB taip pat nurodė, kad paskyroje paskelbta reklama, kurioje vaizduojama virtuvės patalpose esančiame puode kaip „daiktas“ sėdinti moteris ir, ŽTB nuomone, tokia reklama kursto lyčių ir socialinę neapykantą ir diskriminaciją.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos darbuotoja susisiekė su baro atstovu ir informavo apie galimus pažeidimus. Baro atstovai informavo, kad darbo skelbime padarytos klaidos dėl nežinojimo ir įsipareigojo nedelsiant pakeisti darbo skelbimo formuluotę. Reklama, kurioje moteris buvo vaizduojama puode, taip pat buvo pašalinta.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba savo sprendime atkreipė dėmesį, kad reklama galėjo daryti neigiamą poveikį ir nepilnamečiams, tačiau kadangi baras pašalino šią reklamą į atitinkamas institucijas dėl reklamos ir kitų įstatymų pažeidimų informacija persiųsta nebuvo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *