Informavimas

Vienas iš pagrindinių Žmogaus Teisių Balso tikslų – informuoti visuomenę apie žmogaus teises. Tai mes darome dirbdami šiomis kryptimis:

-Šviečiame lietuvių k. kalbančia auditoriją įvairiomis žmogaus teisių temomis.
-Informuojame tarptautinę bendruomenę apie žmogaus teisių padėtį Lietuvoje.
-Kuriame turinį, kuris yra informatyvus, lengvai prieinamas ir lengvai vartojamas.

Mūsų siekis – mūsų sukurtą turinį padaryti pasiekiamą platformose, kurias naudoja didelis kiekis žmonių – t.y. kad žmogaus teisių turinys būtų pasiekiamas kuo platesnei auditorijai.

Savo veikloje stengiamės atrasti naujus požiūrio pjūvius ir naujus žmogaus teisių aspektus. Sekdami mūsų paskyras ir veiklą galite tikėtis naujų atradimų, kurie bus aktualūs ne tik žmogaus teisių aktyvistams, bet ir žmonėms, kurie įprastai žmogaus teisių naujienų neseka.

Naujienos ir monitoringas

Žmogaus teisių balsas nuolat vykdo įvykių ir naujienų stebėseną ir siekia apie tai informuoti visuomenę, atkreipiant dėmesį į aktualiausią ir naujausią informaciją.

Didžiąją dalį mūsų kuriamo turinio, kuris yra susijęs su žmogaus teisių naujienomis, galite rasti adresu Žmogausteisės.lt – tai projektas, kuriuo siekiama informuoti visuomenę įvairiomis teisės ir žmogaus teisių temomis.

Taip pat dalis turinio yra prieinama mūsų tinklaraštyje.

Socialiniai tinklai

Facebook puslapis – gauk žmogaus teisių naujienas ant savo Facebook sienos! Savo puslapyje skelbiame naujienas, įdomius vaizdo įrašus ir įvairius analitinius tekstus. Mūsų puslapyje taip pat gali rasti sąrašą žmogaus teisių renginių.

Atvira Facebook grupė – jei ieškai vietos, kur gali rasti bendraminčių ir diskutuoti žmogaus teisių temomis – ŽTB grupė Facebook platformoje yra būtent tai, ko ieškai. Kviečiame prisijungti, diskutuoti ir dalintis naujienomis, nuomonėmis, įdomybėmis.

Instagram – sąvokų paaiškinimas, infografikai, svarbios dienos, mini apklausos ir renginių nuotraukos – viską rasi mūsų profilyje. Tikriausiai, lengviau pasiekiamo turinio apie žmogaus teises nerasi niekur kitur.

Twitter – šis socialinis tinklas naudojamas informuoti tarptautinę bendruomenę apie tai, kas vyksta žmogaus teisių srityje Lietuvoje. Turinys kuriamas angliškai.

Edukavimas ir įgalinimas

Žmogaus teisių balsas kuria ir tobulina švietimo įrankius, kurie padeda pedagogams, darbdaviams, nevyriausybinėms organizacijoms ir kitiems asmenims mokyti ir mokytis apie žmogaus teises.

Mokymai

Žmogaus Teisių Balsas organizuoja ir veda mokymus įvairiomis žmogaus teisių temomis, kviečiame susisiekti su mumis ir pasiteirauti apie galimybes.

Žmogaus teisių gidas

Mes bendradarbiaudami su NVO teisės institutu kuriame Žmogaus teisių gido turinį – tai įrankis, kuris per konkrečias temas aiškina, kas yra ir kaip veikia žmogaus teisės. Šis Gidas padeda suprasti, kur ir kaip galima kreiptis, jei manote, kad jūsų teisės buvo pažeistos. Kiekviena tema turi dalį, kurioje aiškinami žingsniai, kurių reikėtų imtis vienoje ar kitoje situacijoje. Apie visas teises Gide pasakojama ne atskirai, o pasitelkiant atvejo analizės metodą.

Advokacija

Žmogaus teisių balsas nuolat vykdo advokacinę veiklą – įvairiomis priemonėmis siekia teisinės sistemos, viešosios politikos ir visuomenės pokyčių, siekiant pagerinti įvairių socialinių grupių padėtį Lietuvoje.

Teisės pažeidimų stebėsena

Nuosekliai vykdome stebėseną kaip Lietuvoje yra laikomasi tiek nacionalinių teisės aktų, tiek tarptautinių teisės aktų ir įspareigojimų.

Žmogaus teisių balsas, pastebėjęs teisės ir žmogaus teisių pažeidimus savo vardu kreipiasi į atitinkamas institucijas ir siekia pilnavertiško žmogaus teisių užtikrinimo ir žmogaus teisių pažeidimų išnagrinėjimo.

Teisėkūros stebėsena

Organizacija taip pat nuolat vykdo teisėkūros procesų stebėseną parlamente, ministerijose, Vyriausybėje ir kitose institucijose. Reaguojame į aktualius teisės aktų pakeitimus pareikšdami savo ekspertinę nuomonę, atkreipiant dėmesį į tai, kaip teisės aktų pakeitimai gali paveikti žmogaus teisių padėtį.

Kur gauti pagalbą?

Deja, bet Žmogaus teisių balsas šiuo metu neteikia teisinės pagalbos paslaugų, tačiau Žmogaus teisės gide galite rasti tiek valstybinių institucijų, tiek nevyriausybinių organizacijų, kurios Jums gali padėti, jei manote, kad Jūsų teisės buvo pažeistos.