YouTube

Tai kuruojamas sąrašas YouTube kanalų, kuriuos rekomenduojame prenumeruoti žmonėms, besidomintiems žmogaus teisėmis

Jei manote, kad šiame sąraše trūksta itin įdomaus kanalo – susiekite su mumis.

Universalūs:

 1. Apie Įvairove (LT) – tai pokalbių ciklas su įdomiais pašnekovais, kuris siekia pažvelgti į pasaulio įvairovę. Pokalbius organizuoja Mykolo Romerio universiteto Žmogaus teisių laboratorija.
 2. BBC Three (EN) – BBC tinklo kanalas skirtas dokumentikai ir socialinėms problemoms, paliečiantis labai daug ir įvairių temų.
 3. Crash Course (EN) – mokslo kanalas, kuris trumpai supažindina su įvairiomis mokslo sritimis. Žmogaus teisėms visi vaizdo įrašai nėra aktualūs, tačiau įrašai apie sociologiją, filosofiją, statistiką yra glaudžiai susiję.
 4. IFADTV (EN) –  specializuotos Jungtinių Tautų Organizacijos agentūros kanalas apie maisto iššūkius visame pasaulyje.
 5. Laisvės TV (LT) – tai nepriklausoma ir žiūrovų išlaikoma televizija, kuri kuria laidas įvairiomis temomis.
 6. Lietuvos policija (LT) – tai oficialus Lietuvos policijos kanalas, kuriame ši institucija dalinasi tiek nusikaltimų vaizdo įrašais, tiek naudinga informacija nukentėjusiems.
 7. Lietuvos Respublikos Prezidentė (LT) – oficialus Lietuvos Prezidento kanalas, skirtas Prezidento veiklai.
 8. Lietuvos Respublikos Seimas (LT) – oficialus Seimo kanalas, kuriame talpinami posėdžių bei konferencijų vaizdo įrašai. Taip pat šiame kanale posėdžiai ir konferencijos transliuojamos gyvai.
 9. Lietuvos Respublikos Vyriausybė (LT) – oficialus Lietuvos Vyriausybės kanalas, skirtas Vyriausybės veiklai ir projektams. Taip pat šiame kanale gyvai transliuojami Vyriausybės posėdžiai.
 10. Lietuvos teismai (LT) – tai oficialus Lietuvos teismų sistemos kanalas, kuriame ši institucija dalinasi aktualia informacija teismo proceso dalyviams, bei informacija apie pačią teismų sistemą.
 11. Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba (LT) – tai oficialus lygių galimybių kontrolieriaus kanalas, kuriame dažniausiai talpinami informaciniai vaizdo įrašai.
 12. ngoHRMI (LT) – Žmogaus teisių stebėjimo institutas – tai NVO, kuri veikia Lietuvoje. Kanalas skirtas šios organizacijos veiklai.
 13. NowThis World (EN) – kanalas, kuriame talpinami informaciniai vaizdo įrašai, dažniausiai apie dabartinę politinę situaciją įvairiose šalyse.
 14. Real Stories (EN) – dokumentikos kanalas, kuriame talpinami vaizdo įrašai įvairiomis temomis: LGBT+, karas, medicina, skurdas ir kiti.
 15. Specialiųjų tyrimų tarnyba (LT) – oficialus STT kanalas, skirtas informacijai apie šios institucijos veiklą.
 16. TED (EN) – TED konferencijos – tai idėjų ir informacijos dalinimosi platforma, kuri apima didžiulį kiekį temų.
 17. TED-Ed (EN) – TED Ed – tai trumpų, edukacinių vaizdo įrašų kanalas įvairiomis temomis.
 18. TEDx Talks (EN) – TED konferencijos – tai idėjų ir informacijos dalinimosi platforma, kuri apima didžiulį kiekį temų. TEDx – konferencijos, kurios organizuojamas atskirai nuo pagrindinių TED organizatorių.
 19. The Infographics Show (EN) – informaciniai vaizdo įrašai, dažnai lyginantys situaciją valstybėse ar tam tikrose institucijose. Ne visi vaizdo įrašai aktualūs žmogaus teisių temai.
 20. Today I Found Out (EN) – po naują vaizdo įrašą kiekvieną dieną apie įdomius ir neįprastus dalykus visame pasaulyje. Ne visi vaizdo įrašai aktualūs žmogaus teisių temai.
 21. UNESCO (EN) – Jungtinių Tautų Organizacija, skirta švietimui, mokslui ir kultūrai.
 22. UN Volunteers (EN) – tai Jungtinių Tautų (JTO) programa, kuri prisideda prie pasaulio darnaus vystymosi per įvairias savanoriškas veiklas.
 23. Vox (EN) – informaciniai vaizdo įrašai įvairiomis temomis, dažnai kuriami vaizdo įrašai susiję su JAV politikos situacija.
 24. Žmogus Žmogui (LT/EN) – tai Nacionalinio socialinės integracijos instituto – Lietuvos NVO kanalas, skirtas jos veiklai.

 

Feminizmas:

 1. Moterų informacijos centras (LT) – tai NVO, kuri veikia Lietuvoje. Kanalas skirtas šios organizacijos veiklai.
 2. UN Women (EN) – tai Jungtinių Tautų (JTO) sistemos organizacija, skirta lyčių lygybei ir moterų įkvėpimui.

 

LGBT+:

 1. Connor Franta (EN) – LGBT+ influencer’is dažniausiai pasakojantys apie savo gyvenimą, bet neretai pasisakantis ir LGBT+ temomis.
 2. Jammidodger (EN) – trans vaikinas, kuris pasakoja apie savo patirtį.
 3. Išgirsti (LT) – informacinė ir socialinė erdvė, kurioje dalijamasi LGBT+ patirtimis ir LGBT+ bei juos supantiems žmonėms skirta informacija.
 4. Jessica Kellgren-Fozard (EN) – tai homoseksuali mergina, kuri taip pat serga chronine liga bei yra neįgali. Dažnai dalinasi savo patirtimi, susijusia su jos tapatybėmis.
 5. Lithuanian Gay League (LT/EN) – tai Lietuviškos organizacijos LGL kanalas, kuriame talpinama vaizdo įrašai, susiję su šios organizacijos veikla ir vaizdo įrašai apie LGBT+ situaciją Lietuvoje apskritai.
 6. them (EN) – tai kanalas apie politiką, kultūra ir kitas temas, žiūrint per queer prizmę.
 7. Ženia Freebie (EN/RU) – trans mergina, pasakojanti apie savo patirtį.

 

Sveikata:

 1. Jessica Kellgren-Fozard (EN) – tai homoseksuali mergina, kuri taip pat serga chronine liga bei yra neįgali. Dažnai dalinasi savo patirtimi, susijusia su jos tapatybėmis.
 2. WHO (EN) – Juntinių Tautų organizacija, dirbanti sveikatos srityje.